כמה זמן לוקח לקבל אחוזי נכות בליווי עורך דין?

כיצד מקבלים אחוזי נכות והאם ההליך קצר יותר בליווי עורך דין?

 

אחוזי נכות

ברוב המקרים הרפואיים אשר אנשים עוברים כדוגמת פגיעה עצבית אחוזי נכות הם דבר אשר הגיוני לבקש וגם לקבל מהמוסד לביטוח לאומי. על מנת להקל ולסייע לאנשים אשר נמצאים במצבים רפואיים בעייתיים, הן פיזיים והן נפשיים, המוסד לביטוח לאומי מזכה, בהתאם לכמות אחוזי הנכות של כל אדם, במענקים והטבות במגוון תחומים כדוגמת הקלות מס וקצבאות. בעצם המטרה היא לספק למי שבגלל נכותו לא יכול לעבוד או להתנייד בקלות אפשרות להתפרנס בכבוד ולשמור על רמת חיים בסיסית מספקת.

 

ועדה רפואית לקבלת אחוזי נכות

מהרגע בו עברתם אירוע רפואי, כדוגמת ניתוח או תאונה, אתם רשאים לתבוע אחוזי נכות. האחוזים יכולים להיות מוגבלים בזמן בהתאם לזמן התאוששות של הליך מסוים וגם יכולים להיות לנצח. לדוגמא, ילד אשר נולד עם שיתוק מוחין יקבל אחוזי נכות לכל החיים, מתוך הנחה שלא יתרפא לגמרי לעולם. על מנת לקבוע את כמות האחוזים הניתנת לכל אדם מתכנסת ועדה רפואית, לוועדה זאת יש להגיש טפסים ודוחות הן מבית החולים והן מרופאים מומחים אשר נותנים חוות דעת או תמונת מצב על מצבו הרפואי של האדם.

 

שילוב עורך דין בקבלת אחוזי נכות

הועדה אמורה לקבוע כמה אחוזי נכות יינתנו לאדם על פי חומרת מצבו וגם על פי צפי ההחלמה. בגלל שכל מצב רפואי הוא אינדיבידואלי לכל אדם, הוועדה יכולה לקבוע אחוזי נכות נמוכים מכפי שהאדם ציפה להם ובהתאם גם גובה הקצבה, או הסיוע יהיה נמוך מכפי שהאדם זקוק לו. על מנת למצות את החלטת הועדה, מומלץ לשלב עורך דין בכל הליך קבלת אחוזי הנכות המתנהל מול המוסד לביטוח לאומי. בנוסף על הליך הועדה מומלץ לצרף עורך דין למקרה שיהיה צורך בהגשת ערעור, כך עורך הידן יוכל לסייע לכם, תוך שהוא מכיר היטב את המקרה, לקבל את מה שמגיע לכם לפחות בפעם השנייה.

 

משך הליך קבלת אחוזי נכות

לא ניתן לקבוע באופן דטרמיניסטי כמה זמן לוקח לקבל אחוזי נכות בליווי עורך דין, אך בהחלט אפשר לטעון כי הזמן בליווי עורך דין מתקצר. בכל מקרה בו אתם מגישים תביעה לביטוח לאומי על מנת לקבל אחוזי נכות, ישנם הרבה טפסים אשר אתם צריכים למלא ולהגיש וגם ועדות להתכונן אליהן על מנת לקבל מה שאתם חפצים בו. כאשר אתם מעסיקים עורך דין לסיוע בדרך, הוא מתרכז רק בזה כך שאתם יכולים להתמקד בשיקום ובהליך הרפואי עצמו. עורך דין יזרז לכם את ההליך וגם כנראה ימנע מכם להגיע לוועדת ערעורים ועל כן גם בסיכום יקצר את ההליך כולו.

ליווי עורך דין בקבלת אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי הכרחי על מנת לבצע הליך מיטבי בליווי בעל מקצוע כך שתקבלו מה שמגיע לכם בזמן הקצר ביותר. אל תתמודדו עם ההליך ועם הבעיה הרפואית שלכם לבד.

 

איש משפט

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גנב
עריכת דין
מה העונש על גניבת רכבים

בישראל של ימינו, למרות שהרכבים עולים הרבה, כמעט לכל אחד יש רכב והאמת היא, שלחלק מהמשפחות יש יותר מרכב אחד. מה עושים כאשר גונבים מאיתנו רכב? ומה קובע החוק בנושא?

בדיקה מקיפה
עריכת דין
האם יש חוק ממשלתי לכפל ביטוחי

 כפל ביטוחים אשר נובע מחוסר ההבנה שלנו בתחום, גורם להוצאה מיותרת של אלפי שקלים בשנה למשקי בית רבים בארץ. החקיקה הממשלתית בנושא מתקשה להסדיר את התחום, מאחר וחברות הביטוח הן

מדוע חשוב להכיר את חוקי המס של ה- IRS?

עם כניסתו של דונלד טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב, שונו חוקי המס של המדינה וחלקם אף הפכו נוקשים יותר. שינויים אלה משפיעים על מיליוני אנשים ברחבי העולם, אבל חשוב לדעת אם

מין
עריכת דין
כל מה שאתם צריכים לדעת על גניבת זרע

אם אתה גבר בשנות הפוריות שלעיתים נהנה מקשר מיני ללא כוונות רציניות, הכתבה הבאה נכתבה במיוחד בשבילך. אנחנו ממליצים שתקרא אותה בעיון, לפני שתמצא את עצמך במצב שלא ממש דמיינת,