גישור גירושין – כל היתרונות על פני בית משפט

במסגרת גירושין בני הזוג צריכים להגיע להסדר גירושין, מעין הסכם המחלק את כל הרכוש, הנכסים והמשמורת על הילדים.

מומלץ לנסח את ההסכם בעזרת מגשר גירושין על פני הגעה לבית משפט.

 

למה לבחור במגשר לפני החתימה על ההסכם?

הליך גירושין בין שני בני זוג כולל בתוכו הליך דתי בבית דין דתי (במידה והנישואין נערכו ברבנות). במסגרת ההליך יש להגיע להסדר גירושין אשר מקבל תוקף משפטי בבית משפט לענייני משפחה. ההסדר יכול להתקבל בין בני הזוג, בעזרת מגשר מקצועי או בבית משפט. בכל מקרה, בגלל מורכבות ההליך והאפשרות שיגיע לבית משפט כדאי להיוועץ בעורך דין להסכם גירושין אשר מנוסה בתחום ויסייע לזוג.

בסופו של דבר מטרת הסדר הגירושין ששני הצדדים יצאו מרוצים, לכן תמיד כדאי להיוועץ בצד שלישי מקצועי שישרת את האינטרסים של שני בני הזוג, ואכן לגישור יש מספר רב של יתרונות על בית משפט.

 

המגשר כצד שלישי

בהגעה לבית משפט כל אחד מהצדדים שוכר עורך דין אשר תפקידו ומטרתו לשרת את האינטרס של הצד המיוצג, לכן בעצם הסיכוי להגיע לפשרה אמיתית שבה שני הצדדים מרוצים ומיצו את הרצונות שלהם קטן בבית משפט. תפקידו של המגשר לשרת את האינטרסים של שני הצדדים ולהגיע למיצוי המצב עבור שני הצדדים בו זמנית.

 

שיחה אל מול משפט

החוויה אצל מגשר היא בהכרח נעימה יותר לשני בני הזוג מעצם היותה יותר שיחתית מאשר משפטית. שני בני הזוג נמצאים בליווי המגשר בשיחה פתוחה שהיא הרבה יותר מאפשרת ופחות קשוחה רגשית מאשר הליך בבית משפט. מעבר לשיחות הזוגיות המגשר מבצע שיחות אישיות עם כל אחד מבני הזוג כדי באמת למצות את המצב עבור כל אחד מהם.

 

שליטה בהסכם

בהגעה לבית משפט מי שאומר את המילה האחרונה בהסכם הוא השופט, בהובלתם של עורכי הדין. כמובן שהזוג הם אלו שקובעים את כיוון המשפט אך יש להם משמעותית פחות כוח אל מול גישור. בהליך זוגי עם מגשר השליטה בהסכם היא הרבה יותר על ידי הזוג, יש להם הרבה יותר מקום לקחת החלטות בהסכם כולל לקבוע את קצב התקדמות התהליך ותזמון הפגישות עם המגשר.

 

התאמה לבני הזוג

בעוד הליך משפטי בבית משפט צמוד לחוק במדינה, הליך גישור בגירושין נותן לבני הזוג, בליווי המגשר, אפשרות לחשוב על פתרונות והסכמים שהם לא בהכרח הקונבנציונליים, כך שההסכם יהיה הכי מתאים לאופי של הגירושין מבחינת נכסי, רכוש וילדי הזוג.

תפקיד המגשר להוות צד שלישי בהליך הגירושין ולשרת את האינטרסים של שני בני הזוג. הבחירה במגשר נותנת לבני הזוג את הכוח להחליט על תוכן ההסכם ומשאירה הרבה מקום ליצירתיות בניסוח ההסכם לקראת חתימתו.

 

הסכם

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השלכות משפטיות בגירושין
עורך דין גירושין
שלוש השלכות משפטיות בגירושין שחייבים להכיר

להחלטה להתגרש יש השלכות רבות, חלקן בתחום הרגשי, אבל ישנן גם השלכות רבות בתחום הכלכלי ובתחום המשפטי. חשוב להכיר את ההשלכות, ההכרחיות והאפשריות, בטרם מחליטים להתגרש. לפניכם שלוש השלכות משפטיות,

פתיחת תיק גירושין
עורך דין גירושין
איך להתגרש בצורה החסכונית ביותר?

גירושין בהסכמה דרך בית הדין לענייני משפחה, בעזרת עורכי דין מיומנים, אמורים לזרז ולהוזיל את הליך הגירושין. משמורת משותפת מפחיתה את דמי המזונות. למרות הקושי להתנהל באופן רציונלי, ישנן דרכים

תיק גירושין
עורך דין גירושין
6 שלבים לפתיחת תיק גירושין ברבנות

בישראל, הליך הגירושין לזוגות יהודים מוסדר על ידי מוסד הרבנות, הפועל לפי ההלכה הדתית. אם אתם שוקלים לסיים את נישואיכם על פי ההלכה, חשוב להבין את השלבים הכרוכים בפתיחת תיק