מה הזכויות של חייל בודד

מאז החלו צעירים וצעירות, יהודים ויהודיות מכל העולם להגיע לארץ ולהתנדב לשירות בטחון, הפכו הם להיות הילדים של כולנו. הרעיון הציוני העמוק העומד מאחורי הבחירה של אותם צעירים וצעירות מזינה את תחושת השייכות שלהם למוצאם היהודי ונובעת מתוך רצון עמוק לתרום למדינה ולהיתרם. צה"ל ואזרחי ישראל תמיד נרתמו וחיפשו כיצד לתת תחושה של בית, של משפחה אחת גדולה עבור אותם אלו שהשאירו את משפחתם מאחור וכעת חיים בארץ לבדם.

נוסף על תנועה זו חשוב להכיר גם את אותם חיילים בודדים אשר מוגדרים כך בשל חוסר תמיכה הורית או משפחתית על מנסיבות מצערות יותר. לחיילים בודדים ישנם זכויות רבות ותנאים מקלים ותומכים בכל מיני נושאים. הוסיפו לקרוא וגלו את כל הזכויות של החיילים הבודדים בארץ.

 

מי מוגדר כחייל בודד?

בכדי לקבל הכרה כחייל בודד יש לעבור הליך מסוים בכדי לקבל את הסטטוס "חייל בודד" ומכאן גם מירב זכויות והקלות מסוימות ביחס לשירות ולמילוי התפקיד. לעיתים נעזרים החיילים הבודדים בייצוג אל מול הצבא, קיים עורך דין צבאי לשירותכם, במידת הצורך. ישנם כמה סעיפים תחתם עומדים החיילים הבודדים. חייל בודד הינו חייל בשירות סדיר או קבע אשר עומד תחת אחד מהקריטריונים הבאים:

 1. הוריו היגרו לחוץ לארץ
 2. החייל עלה ארצה ללא הוריו, והם מתגוררים בחוץ לארץ
 3. הוריו נמצאים בחוץ לארץ מטעם משלחת למשך חצי שנה ומעלה
 4. הוריו אינם מהווים בסיס משפחתי יציב ותומך או שהחייל לא נמצא בקשר עם הוריו
 5. התייתם משני הוריו

 

במידה ומועמד לשירות בטחון, או צעיר המתגורר במדינה אחרת ומבקש להתגייס, והוא אכן עומד באחד מהקריטריונים הבאים – עליו להגיש בקשה להכרה כחייל בודד טרם גיוסו. כאשר מועמדים לשירות בטחון מזומנים לצו ראשון, שם מתחיל הליך הקליטה כחייל בודד. במהלך השירות, יקבלו החיילים תמיכה ממשקית ת"ש, אשר אמונה על רווחת החיילים בבסיסים וכן תמיכה נוספת במקרה הצורך.

 

זכויות החיילים הבודדים בצה"ל

צבא ההגנה לישראל מעריך ומחבק את החיילים הבודדים שלו ולכן נותן להם שורת הטבות בכדי לחזק ולתמוך אותם במהלך השירות שלהם וכן גם לאחר סיומו. להלן חלק מההטבות המרכזיות אשר מקבלים החיילים הבודדים:

 • מענק כספי חודשי – מענק של כמה מאות שקלים בכל חודש למשכורת הצבאית
 • תווי שי לחג
 • מימון טיסה לביקור ההורים – האגודה למען החייל משתתפת בעלויות הטיסה עבור החיילים הבודדים פעם בשנה בכדי לבקר את משפחתם בחו"ל
 • זכאות כספית לרכישת מזון
 • חופשות מיוחדות – מקבל החייל הבודד חופשות נוספות בכל שנה בכדי לבקר את הוריו בארץ או בחו"ל עד למשך חודש שלם במידת הצורך והרצון
 • הטבות דיור – צה"ל מספק לחיילים הבודדים פתרונות דיור רבים ומגוונים עבור החיילים הבודדים גם לאחר תקופת השירות וזאת בכדי לאפשר התאקלמות נוחה באזרחות

 

חייל עומד על גג בניין

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שוד מזויין
עריכת דין
מה ההבדל בין עבירות גניבה לבין עבירת שוד?

תפיסתם של חבורת גנבים שאירעה לאחרונה הובילה להד תקשורתי. נדמה כי כולם מסביב דיברו על עבירות גניבה שביצעו וגם על עבירות שוד. השיח הער גרם לציבור לתהות מה ההבדל בין

בלוג עדן
Managing a law firm is how to run a business?

In Italy, however, there are still a few law firms with managerial strategies aimed at acquiring new clients or increasing the popularity of the firm. Acquiring clients as a lawyer:

גנב
עריכת דין
מה העונש על גניבת רכבים

בישראל של ימינו, למרות שהרכבים עולים הרבה, כמעט לכל אחד יש רכב והאמת היא, שלחלק מהמשפחות יש יותר מרכב אחד. מה עושים כאשר גונבים מאיתנו רכב? ומה קובע החוק בנושא?