איך כדאי להיערך משפטית לקראת גירושין?

בדרך לקראת גירושין

לפני קבלת החלטה כבדה כמו גירושין, יש המון רגשות, מחשבות והתלבטויות. הרבה לפני שחושבים על האופציות המשפטיות, הרבה זוגות מנסים לפתור, לגשר ולגשת לטיפול זוגי.
הרבה פעמים תהליך משותף שכזה יכול לפתור את הבעיות המשותפות וליישר את ההדורים, והרבה פעמים טיפול כזה שופך אור, מדגיש את הבעיות ומראה לבני הזוג שאין מנוס מפירוק של הנישואין.

ליווי מקצועי

כשבני זוג ניגשים לקראת גירושין, או לחילופין כשצד אחד ניגש לתבוע גירושין- תלוי בסיטואציה, יש מספר נושאים שצפים ודורשים התייחסות משפטית.
בד"כ, אם האדם המבקש לעשות צעד משפטי אינו עו"ד לדיני משפחה בעצמו, מומלץ מאוד לבקש ייעוץ וליווי של עורך דין גירושין כזה, שהלוא- מדובר בנושאים מורכבים הדורשים יידע רב והתמצאות בדיני משפחה וגירושין.

הסכם גירושין

עם מי נרצה לעבוד?

אין ספק שאחת ההחלטות החשובות היא – עם מי בעצם כדאי לנו לעבוד?
נרצה לשכור את שירותיו של עו"ד המתמחה בגיני משפחה וגירושין, וגם כשאנו בוחרים כזה – לעשות זאת אחרי בירורים והתייעצויות, לדוגמה עם מכרים שכבר עברו את התהליך ויוכלו להמליץ.
לאחר פגישה עם איש המקצוע, הדברים יהיו כנראה ברורים יותר, וכבר תרגישו פחות בערפל…
עוה"ד יסביר לכם על המסמכים הנדרשים, יוכל לדון איתכם בדבר התביעות שתוגשנה במסגרת הגירושין, ויעזור לכם לצפות את המשך הצעדים שלכם ושל הצד השני בהליך המשפטי.

אז…מה בעצם כדאי לנו לקחת בחשבון, מבחינה משפטית, לפני גירושין?

רכוש: נרצה לאסוף על תיעוד המראה על רכוש משותף, ירושות, מתנות, קופות גמל אשר תיקון חוק 190 תקף בהן, הסכמי ממון וכו'.
מזונות: נרצה להוכיח את גובה השכר בשנה האחרונה (שלנו ושל בן\ת הזוג), הוצאות בשגרה היומיומית, ורמת מחייה. מומלץ לאסוף את כל המסמכים התומכים בנושאים אלו.
משמורת ילדים: נרצה לאסוף הוכחות לגבי מה שמכונה "מסוגלות הורית"- האם להורה יש יכולת טובה לתפקד בצורה המיטבית עבור ילדיו, או שלא? בהתאם לסיטואציה ולסוג התביעה שאנו מתכננים- נרצה לשמור הוכחות שיציגו את מסוגלותנו להורות טובה עבור ילדינו, או לחילופין- הוכחות המציגות את הבעייתיות במתן משמורת להורה האחר.
עילות גירושין: במידה והתביעה לגירושין מגיעה מצד אחד בלבד, מומלץ לאותו צד להכין הוכחות לגבי צדקתה של תביעת הגירושין.

לסיכום- חשוב לזכור

במידה ואתם לא בשלים ב100 אחוזים לפירוק הנישואין, כדאי לעשות כל מאמץ על מנת לשפר את המצב בכל האמצעים העומדים לרשותכם. ובכל מקרה- גם אם כבר החלטתם בצורה סופית- שיקולים רבים צריכים להילקח בחשבון לפני שמחליטים על פירוק נישואין, וזאת בנוסף לסיבות לפרידה.
נושאים כמו יכולת השתכרות, תשלומי מזונות, טובת הילדים ומשמורת עליהם, הם רק חלק מהנושאים שיש לחשבו עליהם מבחינה משפטית לפני שמתגרשים, וחשוב לעשות זאת בליווי איש מקצוע מוסמך שיוכל לשפוך אור על הדברים, ולהתוות את הדרך עוד לפני שאנו בוחרים ללכת בה.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סכסוכי שכנים
עורך דין
סוגים נפוצים של סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים הם תופעה נפוצה המתרחשת ברוב הקהילות. לעיתים קרובות, סכסוכים אלה נובעים מחוסר תקשורת או הבנה בין הצדדים. עם זאת, כאשר הם אינם נפתרים כהלכה, סכסוכים אלה יכולים להסלים

תביעות נגד משרד הביטחון
עורך דין
באילו מקרים ניתן לתבוע את משרד הביטחון? 

הלחימה שמתקיימת בגבולות ישראל בחודשים האחרונים הובילה להתעניינות רבה בקרב הציבור בכל הנוגע לתביעות נגד משרד הביטחון. שכן, מספר הפציעות בקרב חיילים ומשרתי כוחות הביטחון עלה באופן ניכר. יצאנו לבדוק

חוות דעת משפטית לשון הרע
עורך דין
מה זה לשון הרע באינטרנט

בעידן הדיגיטלי של היום, האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו. זה חולל מהפכה באופן שבו אנו מתקשרים, אוספים מידע ומביעים את עצמנו. עם זאת, לצד היתרונות הרבים שהוא מציע, האינטרנט