מהי תאונת עבודה וכיצד מוכרים כנפגעי עבודה?

תאונה שמתרחשת תוך כדי העבודה, עקב העבודה, בדרך לעבודה או ממנה הביתה – יכולה להיחשב לתאונה שמזכה אותנו בפיצוי כספי הולם. במאמר הבא נסביר איך משיגים הכרה כנפגעי עבודה ולמה חשוב להתייעץ עם עורך דין

תאונות רבות מתרחשות תוך כדי העבודה. מבחינת החוק, כל תאונה מן הסוג הזה מטילה אחריות מסוימת על המעסיק ולכן מאפשרת לעובד לדרוש פיצויים. אבל בעוד רובנו מבינים מה המשמעות של תאונות שמתרחשות תוך כדי העבודה, לא רבים יודעים שזה כולל גם את התאונות שמתרחשות עקב העבודה ובכל מקום אחר.

 

כך תדעו שמדובר על תאונה שמאפשרת לכם לקבל פיצוי מהמעסיק

הגדרה מסודרת של החוק והתקנות מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לדעת מתי לדרוש פיצויים מהמעסיק, מהמוסד לביטוח לאומי או מחברת ביטוח פרטית. כך למשל כדאי לדעת שהחוק מתייחס אל תאונת עבודה בתור תאונה שהתרחשה בדרך לעבודה או ממנה הביתה. אז אפילו אם נמצאים ברכב שמוביל לעבודה או חוזרים מהעבודה עם קטנוע וחלילה עוברים תאונה, יכול להיות שיהיה מקום להגיש תביעה ולדרוש פיצויים.

 

מי מקבלים פיצויים בעקבות התאונה?

נפגעי עבודה יכולים לדרוש את הפיצוי הכספי המגיע להם לפי התקנות. בשביל לקבוע את גובה הפיצוי, מבררים למשל מה היקף הנזק ועד כמה הוא קשור לעבודה ולמעסיק. לאחר מכן, מתחשבים בפסקי דין קודמים של בתי הדין לעבודה. מבחינת נפגעי העבודה, המשמעות היא שיש מקום לגמישות ושאפשר לפעול אקטיבית על מנת להגדיל את הסיכוי לקבל פיצוי כספי גבוה.

 

איך מגדילים את הפיצוי הכספי?

נפגעי עבודה מכל סיבה ובכל תחום יכולים וצריכים להתייעץ עם בעלי מקצוע. בהקשר של תאונות תוך כדי העבודה, עקב העבודה, בדרך לעבודה או ממנה הביתה, הדבר הנכון לעשות הוא לערב עורך דין. ככל שמתייעצים מוקדם יותר עם עורך דין, כך מגדילים את הסיכוי לאיסוף של כל המסמכים הרלוונטיים ולביסוס הטענות המרכזיות. בנוסף, התייעצות עם עורך דין עוזרת להתאים את כתב התביעה לתקנות הקבועות בחוק.

 

מה לגבי מחלה?

תאונה ספציפית שגורמת פציעה היא כמובן לא המקרה היחיד שבו כדאי להתייעץ עם עורך דין. כיום ניתן לדרוש פיצוי כספי משמעותי גם בגין מחלה מתמשכת, או על רקע פגיעה שאת ההשלכות שלה היה אפשר לזהות רק אחרי כמה שנים. אמנם הוכחת הנזק במקרים אלו תחייב תהליך ארוך יותר, אבל גם היא תוכיח את עצמה אם נקבל את הפיצוי שמגיע לנו כחוק.

 

עורך דין מקצועי – התנאי להיות מוכרים כנפגעי עבודה

אם כבר עוברים תאונה, מחלה או פגיעה, עדיף לנצל את זה כמה שיותר מבחינת הזכויות שקבועות בחוק. כאן נכנס לתמונה עורך דין מקצועי והתייעצות איתו צריכה להיות הפעולה הראשונה שאותה נבצע באופן אישי ומול המעסיק.

כסא גלגלים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עוּבָּר
כללי
תביעה בגין מוות תוך רחמי של עובר

מוות תוך רחמי של עובר הוא אירוע טראומטי, מאכזב וקשה למשפחה במיוחד אם היה ניתן למנוע אותו. המאמר יפרט על רשלנות רפואית הגורמת למוות תוך רחמי וכיצד מגישים תביעה.