4 מקרים שבהם תצטרכו להיעזר בעו"ד לשון הרע

המהירות והדרך שבה מידע מופץ ברשתות החברתיות כיום היא מדהימה. מאות אלפי קבוצות ווצאפ או טלגרם עוסקות בהעברת מידע לכמה שיותר אנשים וכמה שיותר מהר. אנשים עוסקים באופן מקצועי בפרסום פוסטים באינסטגרם או בפייסבוק לאלפי העוקבים שלהם. הכל מגיע לכל מקום נורא מהר. לכן, תביעות לשון הרע הולכות ומתרבות בשנים האחרונות.

עד השנים האחרונות, מרבית תביעות לשון הרע נגעו לפרסומים בעיתונות או בטלוויזיה – אפשרות שלא הייתה נגישה לרבים. כיום, כמעט כל אחד יכול לומר מה שהוא רוצה, ולזכות לתפוצה רחבה וחשיפה אדירה. אז מתי צריך עוד לשון הרע? עורך דין המתמחה בתחום יכול לסייע לכם בלא מעט מקרים. הנה 4 מקרים בהם עורך דין לשון הרע יכול לעזור לכם.

 

אם פרסמו עליכם פוסט או סטורי פוגע

יש כמה דרכים להתמודד עם פרסום שפוגע בכם. החוק מגדיר מאוד בבירור מה היא פגיעה בגין לשון הרע. פסיקות בית המשפט מהשנים האחרונות מראות שגם פרסום בפוסט בפייסבוק ואפילו בסטורי – מרחיבות את החוק אפילו יותר.

למשל, אם הפוסט מבזה אתכם בגלל משהו שעשיתם (וזה לא משנה אם עשיתם אותו באמת או לא) – יכול להיות שיש לכם עילה לתביעה. עורך דין לשון הרע יוכל לעבור על המקרה שלכם, ולקבוע האם מדובר באמת בעבירה ברורה על החוק, המאפשרת צו למחיקת הפוסט וקבלת פיצויים.

 

אם פגעו בפרנסה שלכם באינטרנט

לא מעט אנשים לא מודעים לכך שהחיים שלהם בעולם "האמיתי", יכולים להיות מושפעים ממה שכותבים עליהם באינטרנט. לא רק בעלי עסקים ועצמאיים יכולים להיפגע מפוסטים תוקפניים, גם שכירים יכולים לגלות שמפטרים אותם בגלל פרסומים שליליים שנכתבו עליהם.

פגיעה בפרנסה היא אחת העילות הכי בסיסיות לתביעה בגין הפרת איסור לשון הרע. עורך דין לשון הרע ידע לזהות האם המקרה שלכם יתקבל מיד בבית המשפט, או שמדובר בסיטואציה יותר מורכבת.

 

אם פרסמתם משהו בתום לב

אם תובעים אתכם בגין הוצאת דיבה, לא בטוח שאתם אוטומטית בצד המפסיד. אם תוכלו להוכיח שהדברים שפרסמתם נכתבו בתום לב, ולא מתוך כוונה לפגוע באדם – תוכלו להפחית את סכום העונש ואפילו לבטל את התביעה כליל. עורך דין לשון הרע ידע להציג לבית המשפט כיצד מה שכתבתם יצא מהקשרו, ויוכל לסייע לכם בהגנה על זכויותיכם.

 

אם פרסמתם משהו שיש לציבור עניין בו

כל תביעת לשון הרע מהווה התנגשות בין הזכות לחופש הביטוי לבין הזכות לפרטיות. חופש הביטוי נועד לשמור על הציבור ועל הדמוקרטיה, ואם תצליחו להוכיח שדבריכם היוו עניין לציבור – תוכלו להגן על עצמכם. עורך דין לשון הרע יוכל להסביר לכם, ולבית המשפט, האם יש בדברים שכתבתם עניין לציבור.

 

סיכום

לסיכום, זה לא משנה אם אתם בצד התובע בצד הנתבע בתביעת לשון הרע – כולם צריכים עורך דין מומחה.

מאזניים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב יוקרה
עריכת דין
נהיגה בשלילה – מספר נקודות שחובה לדעת

אם רישיון הנהיגה נשלל מכם ואתם מתפתים לנהוג בכל זאת, רוב הסיכויים שאתם תשנו את דעתכם לאחר שתקראו את מה שיש לנו להביא בפניכם. גודל הקנס האופציונאלי על נהיגה בזמן

עורך דין ליקויי בניה
עריכת דין
3 סיבות לפנות לעורך דין ליקויי בנייה

עברתם לגור בבית חלומותיכם אבל מהר מאוד גיליתם ליקויים מטרידים? אתם ממש לא היחידים. מחקר שנערך בישראל קובע שבכל בית או דירה שנמסרו מקבלן, קיים לפחות ליקוי בנייה אחד, ובדרך

מין
עריכת דין
כל מה שאתם צריכים לדעת על גניבת זרע

אם אתה גבר בשנות הפוריות שלעיתים נהנה מקשר מיני ללא כוונות רציניות, הכתבה הבאה נכתבה במיוחד בשבילך. אנחנו ממליצים שתקרא אותה בעיון, לפני שתמצא את עצמך במצב שלא ממש דמיינת,