מתי נוכל לקבל פטור ממס הכנסה?

שאלות הנוגעות למימוש הזכויות וההטבות המגיעות לנו ממס הכנסה, זוכות להתעניינות רבה, שכן מדובר בהטבות היכולות להגיע לסכומי כסף נכבדים, שעשויים להסתכם באלפי ואף עשרות אלפי שקלים, ובמיוחד כשמדובר בפטור מלא מתשלום מס הכנסה. אז מתי בדיוק נוכל לקבל פטור ממס הכנסה?

 

זכאות לפטור מתשלום מס הכנסה

בכל הקשור לנושא תשלומי המיסים, הרי שבין אם נרצה בכך ובין אם לאו, כולנו מכירים היטב את חובת התשלום לרשות המיסים, אך כשמדובר במימוש הזכויות וההטבות המגיעות לנו, המצב קצת שונה, כאשר עבור אנשים רבים מדובר במצב בו רב הנסתר על הגלוי.

היות והטבות המס הללו יכולות להגיע לסכומים נכבדים בהחלט, במיוחד כשמדובר בפטור מלא מתשלום מס הכנסה, חשוב לעשות סדר בדברים ולהבין למי בדיוק מגיע פטור ממס הכנסה ומתי נוכל לקבל את הפטור המיוחל.

 

מתי ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

תשלומי מס הכנסה מהווים מקור הכנסה עיקרי לקופת המדינה וניתן להבין אם כן, שמצב של פטור מתשלום מס הכנסה אינו מצב נפוץ ושגרתי. למעשה, פטור ממס הכנסה ניתן לקבל בעיקר במקרים בהם האדם סובל ממחלות מסוימות (דוגמת מחלות לב, כליות ועוד) ושהוא קיבל אחוזי נכות בשיעורים גבוהים ולתקופת זמן של חצי שנה לפחות.

פטור מתשלום מס הכנסה נועד בסופו של דבר לעזור לאנשים להתמודד עם המחלות והבעיות הרפואיות השונות איתן הם נאלצים להתמודד, הן מהבחינה הכלכלית הכרוכה בטיפולים ובהוצאות הרפואיות והן מבחינת הפגיעה ביכולת ההשתכרות של האדם.

 

כיצד ניתן לוודא האם אנחנו עומדים בקריטריונים לקבלת פטור ממס הכנסה?

בכדי לוודא האם אנחנו עומדים בקריטריונים הנדרשים להוצאת פטור ממס הכנסה, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בתחום, אשר באמצעות שיחת היכרות קצרה ובחינת התיק הרפואי שלכם, תוכל להעריך בסבירות גבוהה את הסיכויים שלכם לקבלת פטור ממס הכנסה.

 

תהליך קבלת פטור ממס הכנסה

ההתנהלות מול רשות המיסים היא התנהלות בירוקרטית בעיקרה וגם בתהליך קבלת פטור ממס הכנסה המצב אינו שונה. לאחר שפנינו לחברה מקצועית בתחום, השלב הבא בתהליך יהיה גיבוש התיק הרפואי והיערכות לקראת הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי. בשלב האחרון, הוועדה לביטוח לאומי תקבע את שיעורי אחוזי הנכות ולכמה זמן, באופן שיקבע את זכאותנו.

 

לסיכום

קבלת פטור ממס הכנסה מגיעה בעיקר בשל מצבים רפואיים ייחודיים ואחוזי נכות בשיעורים גבוהים (90% לפחות) ולתקופה של חצי שנה לפחות. תהליך הוצאת הפטור ממס הכנסה הוא תהליך בירוקרטי ובכדי להתכונן אליו היטב ואל הוועדה הרפואית בפרט, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית.

פטור ממס הכנסה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חקירה פרטית
כללי
תפקידו של חוקר פרטי: חשיפת האמת מאחורי הקלעים

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע אשר מתמחים באיסוף מידע וראיות עבור לקוחות פרטיים, חברות וארגונים. עבודתם דורשת תושייה, יצירתיות, דיסקרטיות ויכולת לחשוב מחוץ לקופסה. המאמר יפרט את תפקידיו של החוקר הפרטי.

עוּבָּר
כללי
תביעה בגין מוות תוך רחמי של עובר

מוות תוך רחמי של עובר הוא אירוע טראומטי, מאכזב וקשה למשפחה במיוחד אם היה ניתן למנוע אותו. המאמר יפרט על רשלנות רפואית הגורמת למוות תוך רחמי וכיצד מגישים תביעה.  

לתבוע בית ספר
כללי
איך אפשר לתבוע בית ספר?

שליחת הילדים שלכם לבית ספר היא החלטה חשובה שהורים מקבלים מטבע הדברים כדי להבטיח שילדים שלהם יקבלו חינוך טוב אשר יועיל להם בעתיד. בישראל, מקדשים זאת ואף נותנים חינוך חינם