מתי נצטרך ייפוי כוח מתמשך ולמה הוא חשוב?

ייפוי כוח הוא סוג של מסמך משפטי שחשוב שהיה לכם ליום שבו תצטרכו אותו. ייפוי כוח בעצם מאפשר לכם לשלוט על הפעילות שתיעשה בנכסים שלכם במידה ולא תוכלו לקבל את ההחלטות הנדרשות בכוחות עצמכם בגלל פציעה או מחלה. ייפוי כוח מתמשך הוא במידה רבה המשלים של צוואה כתובה בצורה נכונה. בכתבה שלפניכם נסקור בקצרה את ייפוי הכוח המתמשך. 

 

הורשת הנכסים על ידי צוואה

בכדי לדאוג לכך שהנכסים של אדם יחולקו לפי רצונו לאחר מותו, יש לערוך צוואה מפורטת שעומדת בדרישות החוק מצוואות. ישנן 4 דרכים שבהן ניתן לכתוב צוואה בישראל. הצוואה צריכה לכלול את פרטי המוריש והיורשים, חלוקת הנכסים הרצויה ותאריך וחתימה. במידה והצוואה נערכה כראוי, יש לפנות לרשם הצוואות לאחר הפטירה למען אישור הצוואה ולאחר מכן האישורים ישלחו באופן אוטומטי למוסדות הרלוונטיים.

 

ייפוי כוח מתמשך מול צוואה

צוואה מסדירה את חלוקת נכסי אדם לאחר שנפטר. אבל מה קורה כאשר אדם כבר לא מסוגל לקבל החלטות בנוגע לנכסיו או לענייניו האישיים והרפואיים כתוצאה מפציעה או ממחלה? ממש לצורך מקרים כאלה נוצר ייפוי הכוח המתמשך.

בעת עריכת ייפוי כוח מתמשך האדם בעצם מחליט מה ייעשה בנכסים שלו, בענייניו האישיים ובטיפול הרפואי שיינתן לו במקרה שכזה. זאת על ידי מינוי מיופה כוח או מיופי כוח שעליהם תוטל הסמכות להחליט על הנכסים של המייפה.

 

מתי נזדקק לייפוי הכוח המתמשך ולמה?

ישנם מקרים רבים בהם נזדקק לעזרת ייפוי הכוח המתמשך. המשותף לכולם הוא שהאדם שערך את ייפוי הכוח המתמשך כבר לא יכול לקבל את ההחלטות בנוגע לחייו האישים וכספו  כתוצאה מפגיעה בריאותית או מנטלית.

המקרים הנפוצים ביותר של שימוש בייפוי כוח הם כאשר האדם שכתב אותו מזדקן וחולה וכבר לא נמצא בכשירות מנטלית, מכיוון שהוא סובל מדמנציה מסוג זה או אחר או מכיוון שהוא חולה מכדי לקבל החלטות בנכסים שלו. ישנם גם מקרים של שימוש בייפוי כוח מתמשך כתוצאה מתאונה או פציעה אחרת. במקרים כאלה האחריות לנכסים תוטל בידי מי שממונה על כך בייפוי הכוח המתמשך.

 

כתיבת ייפוי כוח מתמשך בצורה חוקית ונכונה

את ייפוי הכוח המתמשך יש לערוך לפני עורך דין שעבר הסמכה מטעם האפוטרופוס הכללי. עורך הדין מגיש לאחר מכן את הייפוי בצורה מקוונת לאפוטרופוס, ושם נבחנת הבקשה. במידה והיא מאושרת, מתקבלת על כך הודעה והייפוי תקף.

 

מתי יש צורך בייפוי כוח מתמשך – סיכום

בניגוד לצוואה שמחלקת את נכסי האדם לאחר שהוא נפטר, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לו להחליט מה יהיה זה שיהיה אחראי על הנכסים וההחלטות האישיות והבריאותיות בחייו במקרה שהוא לא יהיה כשיר לעשות זאת. מקרים אלה נובעים בדרך כלל ממחלות או מפציעות חמורות.

ייפוי כוח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סכסוכי שכנים
עורך דין
סוגים נפוצים של סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים הם תופעה נפוצה המתרחשת ברוב הקהילות. לעיתים קרובות, סכסוכים אלה נובעים מחוסר תקשורת או הבנה בין הצדדים. עם זאת, כאשר הם אינם נפתרים כהלכה, סכסוכים אלה יכולים להסלים

X דברים שאפשר לעשות עם דרכון פורטוגלי
עורך דין
5 דברים שאפשר לעשות עם דרכון פורטוגלי

ישנם הטבות רבות לאזרחות אירופאית. מלבד המחייה באירופה באופן חוקי, אזרחות אירופאית ופורטוגלית, טומנת בתוכה אופציות רבות עבור המון אזרחים הרוצים לנצל את הפוטנציאל הרווחי שלהם ולחוות עולם חדש. אז

גמלת ילד נכה
עורך דין
גמלת ילד נכה – מה זה אומר?

בחברה של היום, חיוני להבטיח שילדים עם מוגבלות יקבלו את התמיכה הדרושה להם כדי לשגשג ולנהל חיים מספקים. אחת הדרכים המשמעותיות להשיג זאת היא באמצעות תוכניות גמלה לילד נכה. יוזמות