נהיגה בשלילה – מספר נקודות שחובה לדעת

אם רישיון הנהיגה נשלל מכם ואתם מתפתים לנהוג בכל זאת, רוב הסיכויים שאתם תשנו את דעתכם לאחר שתקראו את מה שיש לנו להביא בפניכם.

גודל הקנס האופציונאלי על נהיגה בזמן שלילה, העונשים הקבועים בחוק ועוד, כל מה שצריך לדעת על העבירה מהסוג הזה, מעודכן ל-2020:

למי שעדיין לא יודע, נהיגה בשלילה היא אחת מהעבירות שעליה מקבלים את העונשים הכבדים ביותר (בתחום חוקי התעבורה). אם אתם מתפתים לנהוג בזמן שרישיונכם שלול, אתם לא רק מסתכנים בקנסות מאוד כבדים, אתם גם מסתכנים למעשה בנהיגה ללא ביטוח. הסיכונים הם רבים, העונשים הם כבדים, וההמלצה הכי גורפת היא פשוט להסתייע בתחבורה ציבורית. מה גובה הקנס על נהיגה בשלילה?

 

נהיגה בזמן שלילה: מה גובה הקנס על העבירה הזו?

בין אם אתם נוהגים ברכב מסוג סיאט חדשה, או אולי בכלל רכובים על אופנוע, יש מספר דברים שחובה לדעת לגבי נהיגה בשלילה. בואו נתחיל מהכיס שלכם. אם אתם נוהגים בשלילה, אתם צריכים לדעת שאתם צפויים לקנס של עד 100,000 ₪.

כן, שמעתם נכון. לא מדובר בקנס של 750 ₪ על דיבור בפלאפון בזמן נהיגה, מדבר בקנס כבד מאוד המתלוות אליו בדרך כלל גם הגזירה של מאסר בפועל של עד 3 שנים.

 

האם לא ניתן להמתיק את רוע הגזירה על נהיגה בשלילה?

נכון, בעזרת עורך דין תעבורה אתם תוכלו במקרים רבים להמתיק את רוע הגזירה ויש סיכוי שגם תוכלו "לחמוק" ממאסר בפועל, אבל זה באמת שווה לכם את הטרחה?

זה באמת שווה לכם את העלויות הכרוכות בתשלומים לעורכי דין? את כאבי הראש של להופיע בבתי המשפט לצורך דיונים כאלו ואחרים? כמובן שלא.

 

מדוע מערכת המשפט רואה בחומרה את העבירה של נהיגה בשלילה?

מערכת המשפט מתייחסת מאוד בחומרה לכל הנושא של נהיגה תחת שלילה, מאחר שמעשה מהסוג הזה משקף את הזלזול המוחלט של עובר העבירה, כלפי החוק. אם עובר העבירה מזלזל בחוק באופן שבו הוא פשוט מצפצף על החוקים בצורה כה גסה, הרי שמערכת המשפט רואה בכך חומרה רבה.

לידיעתכם, אם חלילה אדם מעורב בתאונת דרכים בזמן שרישיון הנהיגה שלו שלול, זה אוטומטית אומר שהוא גם אינו מבוטח. ברגע שאדם מעורב בתאונת דרכים והוא לא מבוטח, זה בעצם אומר שאין מי שיכסה את כל סוגי ההוצאות הצמודות לתרחישי אימה כאלו.

 

נהיגה בזמן שלילה וללא ביטוח: תרחיש האימים שממנו נמנעים

מיותר אולי לציין, אבל נדגיש בכל זאת שעלויות מהסוגים האלו יכולות להגיע לסכומים כל כך גבוהים, עד שאנשים עלולים לפשוט את רגלם. אם במקרים מסוימים אנשים נאלצים לשלם פיצויים על סך עשרות אלפי שקלים, במקרים אחרים אנשים יהיו עלולים לשלם סכומים של יותר ממאות אלפי שקלים.

לידיעתכם, בכדי שרישיון הנהיגה של אדם יישלל, אוו אדם יצטרך לצבור 36 נקודות ומעלה. בכל מקרה שבו נהג צובר 36 נקודות עבירה, הוא מקבל שלילה בפועל ל-3 חודשים. במקרים שבהם נהגים צוברים 36 נקודות פעמיים ובמשך 6 שנות נהיגה, רישיון הנהיגה ייפסל ל-9 חודשים.

 

האם לאחר שלילת רישיון נהיגה נצטרך לעבור גם טסט מחדש?

במקרה הראשון של שלילה ל-3 חודשים, הנהג יצטרך לעבור שוב את מבחן התאוריה (מבחן עיוני). במקרה השני של שלילה ל-9 חודשים, הנהג יצטרך לעבור את מבחן התאוריה, אבל גם מבחן מעשי. עוד נושא שמערכת המשפט רואה בחומרה, הוא הנושא של שלילה לנהג חדש.

מאחר שמערכות התעבורה והמשפט לא מעוניינות שנהגים בלתי מנוסים ינהגו בכבישי הארץ, נהג חדש שקיבל שלילה, יצטרך גם להאריך את תקופת המלווה שלו לאחר שהרישיון יחזור אליו. בסופו של דבר, אם חלילה נשלל רישיון הנהיגה שלכם, תעשו הכול בכדי להסתייע בתחבורה הציבורית ולמצוא פתרונות ניוד אחרים. ואם נתפסתם נוהגים בזמן שלילה, אנחנו ממליצים לכם להסתייע בשירותיו של עורך דין תעבורה. ככל שתעשו זאת מוקדם יותר, כך תוכלו לנסות לקצר את התהליכים המשפטיים השונים. מעבר לכך, מערכת המשפט מתייחסת באופן שונה לאדם אשר מגיע בליווי של נציגות עו"ד. עדיף לכם לא להגיע לבד לדיון משפטי מהסוג הזה. בהצלחה!

 

מחסום משטרה

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחשבון
עריכת דין
האם פטור ממס הכנסה הוא לכל החיים?

במהלך החיים אנו נתקלים לעיתים באתגרים פיזיים ונפשיים המקשים עלינו מאוד. למשל – תאונת דרכים, אבחון מחלה כרונית ופציעה בתאונת עבודה. בעת התמודדות עם אתגר קשה שכזה, יכולת ההתפרנסות שלנו