מה ההבדל בין עבירות גניבה לבין עבירת שוד?

תפיסתם של חבורת גנבים שאירעה לאחרונה הובילה להד תקשורתי. נדמה כי כולם מסביב דיברו על עבירות גניבה שביצעו וגם על עבירות שוד. השיח הער גרם לציבור לתהות מה ההבדל בין השניים. אנחנו לא נותרנו אדישים לדבר ויצאנו לבדוק את העניין באופן מעמיק. אתם מוזמנים לקרוא את המשך המדריך הנוכחי ולגלות מהם ההבדלים בין העבירות הללו שרק נשמעות לכם דומות.

 

תכירו את ההגדרה המשפטית של עבירת שוד

רגע לפני שנציג בפניכם את ההבדל בין 2 העבירות, כדאי שתדעו בכלל מה זה עבירות שוד. לפי חוק העונשין, עבירה מסוג זה נוגעת למי שגונב דבר ומאיים בשעת המעשה לבצע מעשה אלים כלשהו בנכס שבו בוצע השוד או באדם שנמצא בקרבת מקום. כל זאת, כדי להשיג את הדבר שנגנב או להביא לעיכוב בהליך הגניבה. דינו של שוד שכזה צפוי להגיע ל – 14 שנים.

 

הגדרה של שוד מזוין

יש הגדרה נוספת שראוי שתכירו בה רגע לפני שנעבור להגדרה של עבירות גניבה. ההגדרה של שוד מזויין נוגעת למקרים שבהם השודד החזיק בנשק או במכשיר כלשהו שיש בו סכנה של פגיעה באדם אחר. הכוונה לאחד או יותר מהכלים הבאים:

  • סכין
  • רובה
  • אקדח וכו'

דינו של מבצע עבירה שכזו עשוי להגיע למאסר של כ – 10 שנים.

 

מהי גניבה?

בקרוב מאוד נוכל להציג בפניכם את ההבדלים שבין עבירות גניבה לעבירות שוד. סביר להניח שאתם כבר תוכלו להגיד אותם בעל פה. שכן, ניתן לראות אותם בבירור מיד לאחר שקוראים את הפרטים על שתי סוגי העבירות. לפי חוק העונשין, עבירות גניבה הן כאלו שהובילו ללקיחת דבר מה שאינו שייך לאדם שלקח אותן. עבירות אלו עשויות להוביל את הגנב ל – 3 שנות מאסר.

 

ההבדלים בין עבירות גניבה לבין עבירות שוד

כעת, אתם וודאי רואים כי יש הבדל עצום בין 2 עבירות אלו. תחילה, עבירות שוד כוללות גניבה של פריטים מסוימים תוך שימוש באלימות או בחפץ שעשוי להוביל לפגיעה באדם או בנכס. בעוד עבירות גניבה כוללות אך ורק גניבה.

אם נתמקד בחוק העונשין, נראה כי יש הבדל עיקרי בזמן המאסר. בזמן שעבירות גניבה צפויות לגרום לגנב להיות בכלא כ – 3 שנים, עבירות שוד צפויות לגרום למאסר שנע בין 10 ל – 14 שנים, מדובר בהבדל משמעותי ביותר.

 

כמה מילים לקראת סיום

המדריך הנוכחי צפוי להסתיים בעוד כמה רגעים. בשלב הזה אתם כבר יודעים מה ההבדלים המשמעותיים שבאים לידי ביטוי ב – 2 העבירות שרק נשמעות דומות. עכשיו, אתם מוזמנים להעביר את המידע הלאה ולסייע לאחרים שמבקשים לדעת מה ההבדל בין השתיים. נאחל לכם בהזדמנות זו שלא תמצאו את עצמכם עוברים עבירות שוד או גניבה ושתלכו תמיד בדרך הישר.

שוד מזויין

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בדיקה מקיפה
עריכת דין
האם יש חוק ממשלתי לכפל ביטוחי

 כפל ביטוחים אשר נובע מחוסר ההבנה שלנו בתחום, גורם להוצאה מיותרת של אלפי שקלים בשנה למשקי בית רבים בארץ. החקיקה הממשלתית בנושא מתקשה להסדיר את התחום, מאחר וחברות הביטוח הן

אין מקום לרשלנות רפואית
עריכת דין
רשלנות רפואית בעידן המודרני

כולנו רגילים לחשוב על הרופאים שלנו שהם אנשי מקצוע רציניים וטובים ולמען האמת, רובם אכן כאלה. עם זאת, אסור לנו לשכוח שגם הרופאים שלנו הם בסך הכול בני אדם וזה

פטיש
עריכת דין
הכל על תרגומים נוטריונים

תרגום נוטריוני נועד לספק תוקף משפטי למסמכים המועברים משפת מקור אל שפת יעד. התרגום הנוטריוני משמש כמסמך תקף בפני עצמו ורק נוטריון בעל רישיון מורשה להפיקו. תרגומים נוטריוניים נחלקים לכאלה

בלוג עדן
Managing a law firm is how to run a business?

In Italy, however, there are still a few law firms with managerial strategies aimed at acquiring new clients or increasing the popularity of the firm. Acquiring clients as a lawyer: