תחילת בנייה ללא התר בנייה – מה החוק אומר

בין אם אתם מעוניינים לבנות בית פרטי, דירה או הרחבה לבית, אתם תצטרכו היתרי בנייה.

יחד עם זאת, ישנם שינויים מסוימים בתהליכי בנייה אשר אינם מצריכים אישור.

ללא האישור, אתם תוכלו להתחיל לבנות אבל ישנו הסיכוי הסביר שתצטרכו לעצור באמצע בכדי לקבל היתרים.

בעוד ששיפוצים קטנים בבית אינם מצריכים היתרי בנייה, הרחבות בתים ושיפוצים מורכבים עשויים להצריך את ההיתר הנדרש. פלוני אשר בונה ללא היתרי בנייה רלוונטיים עובר על החוק, מה שצפוי להוביל להסתבכות כזו או אחרת. על פי החוק בישראל, בכדי להקים מבנה או לשנות מבנה על קרקע, יש צורך לקבל את ההיתרים ממוסדות התכנון של אותו מבנה. המאמר הבא בחסות ג'י אס מערכות אבטחה.

 

מה צריך לעשות בכדי לקבל היתרי בנייה?

רגע לפני שמקבלים את היתרי הבנייה, במקביל גם צריך לקבל את האישור מהמתגוררים באזור בו השינוי מתבצע. במילים אחרות, את אישור השכנים ותושבי האזור. על פי החוק, יהיה עליכם לפרסם בעיתונות או על גבי שלט את העובדה שאתם מתכוננים לבצע שינוי בקרקע.

יהיה עליכם בשלב זה להמתין ולצפות התנגדויות לבנייה. באם לא יהיו התנגדויות לתהליך הבנייה, הרי שתוכלו להתקדם עם הבנייה ולבנות את מה שתכננתם. תוכלו גם לפרסם את תוכניות הבנייה שלכם באמצעות דואר רשום, בלוחות מודעות בשכונה בה המבנה נמצא וכו'.

 

האם ניתן לבנות גם ללא היתרי בנייה? מה החוק אומר?

כל עוד אתם מוצאים דרך ליידע את התושבים באזור על הבנייה, החוק מאפשר לכם לעדכן בצורה הזאת. אם מסיבה כזו או אחרת צצות התנגדויות, הרי שתוכלו גם לערער על אותן התנגדויות אצל הגורמים הרלוונטיים. יחד עם מה שציינו כאן, חשוב לזכור כי במקרים מסוימים גם ניתן לקבל פטור להיתרי בנייה.

למשל, אם אתם מתכננים לבנות באמצעות חומרי בנייה קלה. בנייה קלה הלכה ונהפכה ליותר ויותר פופולארית בשנים האחרונות. אם אתם שואלים מומחים בעולם הבנייה והשיפוצים, הם יגידו לכם שאחוז גבוה מהבנייה בימינו היא באמצעות בנייה קלה.

 

בנייה קלה לא מצריכה היתרי בנייה?

עם בניה קלה אתם תוכלו לא רק לבנות מחסנים, אלא גם לבנות יחידות דיור שלמות. ניתן אפילו להרחיב יחידות דיור קיימות ולבנות עבורן מרפסות. במקרים אלו של שימוש בחומרי אלומיניום ועץ, אתם תוכלו לבנות מבלי שיהיה צורך לעדכן אף אחד ברשויות.

אגב, חלק נכבד מהצימרים בצפון הארץ בנויים בבנייה קלה גם כן. בכל מקרה שבו אתם צריכים לבנות ואמורים לקבל היתרי בנייה, אנחנו ממליצים לכם להמתין עד קבלת ההיתרים הרלוונטיים. בסופו של דבר, יהיה חשוב לעשות כל מה שניתן בכדי לא להסתבך עם החוק. מעדיפים לבנות בבנייה קלה? אפשר להבין אתכם. רק שימו לב, במקרים מסוימים העלויות עשויות להיות כמעט זהות לבנייה בבטון. חשוב לקבל מספר הצעו מחיר מקבלנים.

 

ספרים ופטיש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב יוקרה
עריכת דין
נהיגה בשלילה – מספר נקודות שחובה לדעת

אם רישיון הנהיגה נשלל מכם ואתם מתפתים לנהוג בכל זאת, רוב הסיכויים שאתם תשנו את דעתכם לאחר שתקראו את מה שיש לנו להביא בפניכם. גודל הקנס האופציונאלי על נהיגה בזמן

זוג במשבר
עריכת דין
האם הסכם גישור תקף מבחינה משפטית?

ההחלטה להתגרש אף פעם לא פשוטה ולכן אנחנו יכולים להבין מדוע אתם נרגשים ונסערים. בוודאי יצא לכם לשמוע על האפשרות של גישור, ואם יש לכם כמה שאלות בנושא, כדאי שתעיינו

בדיקה מקיפה
עריכת דין
האם יש חוק ממשלתי לכפל ביטוחי

 כפל ביטוחים אשר נובע מחוסר ההבנה שלנו בתחום, גורם להוצאה מיותרת של אלפי שקלים בשנה למשקי בית רבים בארץ. החקיקה הממשלתית בנושא מתקשה להסדיר את התחום, מאחר וחברות הביטוח הן

לחיצת ידיים
עריכת דין
איך לכתוב צוואה?

צוואה היא מסמך חוקי, בו נכתב הציווי של הנפטר, לפני מותו, לגבי אופן חלוקת הרכוש שלו באופן הרצוי לו. הוא יכול לחלק את רכושו בין קרובי המשפחה שלו, או בין