5 נזקי הגוף הנפוצים ביותר

כולנו רוצים לנהל חיים בריאים ומועילים, לטפח קריירה ולגדל בנחת ילדים, אך למרבה הצער לגורל שלנו יש לעיתים תוכניות אחרות לגמרי ודווקא במקום הבטוח והמוגן ביותר בסביבת הלימודים, העבודה או הרחוב הסמוך לבית מגורינו אנו עלולים למצוא את עצמנו נפגעים ונפצעים. בנוסף, מקרים רבים של רשלנות רפואית או פציעה במהלך השירות הצבאי עלולים להותיר אותנו נכים ופגועים לכל החיים. אלו הם חמשת נזקי הגוף הנפוצים ביותר אשר בעטיים מוגשת תביעה לפיצויים במוסד לביטוח לאומי.

 

המוסד לביטוח לאומי ופיצויים על נזקי גוף

המוסד לביטוח לאומי מעניק קצבאות נכות, הטבות והקלות לכל מי שמוגדר על ידי ועדה רפואית מטעמו כבעל נכות רפואית באחוז מסויים הנקבע על פי הפגיעה ביכולתו לעבוד ולהשתכר, מידת התלותיות שלו בגורם אחר והיקף הפגיעה שנגרמה לו. גובה קצבת הנכות נקבעת על ידי דרגת אחוזי הנכות, אך גם מי שאינו זכאי לקבל קצבת נכות יכול ליהנות משורת הטבות והקלות שיכולות לסייע רבות בחיי היום יום כגון תמיכה קהילתית, עזרה בלימודים והכוון תעסוקתי. משרד עורכות הדין חדיד – הלד הינו משרד עו"ד לענייני ביטוח לאומי מנוסה ומיומן בהגשת תביעות לפיצויים על נזקי גוף מול הביטוח הלאומי אשר נלחם עבור זכויות לקוחותיו ועושה כל מאמץ למקסם את גובה הפיצויים.

חיים בריאים ומועילים

 

5 נזקי הגוף הנפוצים ביותר

המונח נזקי גוף במשמעותו המשפטית הינו רחב ביותר ומקיף מאות סוגי פציעות שנגרמו עקב תאונת עבודה, רשלנות רפואית, שירות צבאי ועוד. מפאת קוצר היריעה לא ניתן להכליל את כולן, אך כדי לסבר את האוזן בחרנו את חמשת נזקי הגוף הנפוצים ביותר:

  1. פגיעות בעמוד השדרה – עמוד השדרה שלנו חשוף לפגיעות ולנזקים הרבה יותר ממה שחשבנו גם אם אנחנו יושבים במשרד הממוזג והנוח שלנו. פריצות דיסק, בעיות צוואר, נקעים, שברים וחלילה גם שיתוק לאחר פגיעה בחוט השדרה עלולים להתרחש כתוצאה מישיבה מרובה, עמידה ממושכת, מתאונת דרכים, החלקה ונפילה.
  1. פגיעות ראש – פגיעת ראש הינה כל פגיעה בגולגולת לרבות העורף, הלסת, הפנים והצדעיים אשר עלולה להתרחש כתוצאה מנפילת חפץ כבד, מהחלקה ונפילה מגובה, תאונת דרכים או פגיעת מכונה.
  2. דלקת כרונית בתעלות הקרפליות – התעלה הקרפלית בשורש כף היד מכילה עצבים וכלי דם העוברים בחלל צר יחסית, דלקת כרונית בהם האופיינית לקלדניות ואנשים העובדים הרבה מול מחשב עלולה לגרום לכאבים עזים, לירידה בתפוקת העבודה עד כדי חוסר יכולת מוחלט ולקושי משמעותי בשימוש בכפות הידיים והאצבעות כגון להגיש כוס אל הפה.
  3. מיתרי הקול – לא רק מורים סובלים מן התופעה אלא גם אנשים ממקצועות רבים אחרים אשר מנצלים את קולם לרוב שעות יום העבודה בדיבור, הקראה, מתן פקודות, הכתבה ועוד. כשמיתרי הקול נפגעים עקב דלקות כרוניות נגרם נזק משמעותי ליכולת הדיבור עד כדי צמצום יכולת העבודה.
  4. כפות הרגליים – בכף הרגל האנושית 21 עצמות, גידים, כלי דם ומעטפת עור דקיק שנפגע בקלות רבה מאד. פציעות וחבלות בכף הרגל יכולות להגרם בגלל תנועות קבועות חוזרות ונשנות, נפילת חפץ כבד, דריסה ומעיכה, עמידה ממושכת או הליכה וריצה מרובה ללא נעליים איכותיות מספיק להגן עליהן.

מה ניתן לעשות?

במידה וחליתם או נפצעתם ונגרמו לכם נזקי גוף, חשוב לא להשאר לבד במערכה שלכם מול המוסד לביטוח לאומי. משרד עורכות הדין חדיד הלד הינו מנוסה ומיומן ביותר בהגשת תביעות נזקי גוף ויעשה כל מאמץ להשיג עבורכם  פיצוי גבוה ככל הניתן ומיצוי כל הזכויות שלכם.

עורך דין ביטוח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית משפט
עורך דין
איך להתכונן למשפט שיכריע את חייך

סיטואציה של משפט יכולה להיות מאוד מלחיצה. העמידה מול אנשים בחליפות, שימוש במושגים משפטיים רבים, הבאתם של עדים וכל זאת על מנת לפתור סכסוך שיכול להכריע היבטים משמעותיים בחייך. לכן,

ביטול הסכם ממון בהסכמה ראשית
עורך דין
ביטול הסכם ממון בהסכמה – אפשרי

המטרה של הסכם מממון היא לחלק את הרכוש וכן את הנכסים בין בני הזוג במקרה שבו מחליטים על גירושין. לעיתים הפרידה והגירושין מתבצעים בצורה ראויה ומכבדת ולעיתים בני הזוג נגררים לויכוח

עברה פלילית
עורך דין
עבירות אלימות: מה בית המשפט חושב על זה?

עבירות אלימות הן מהעבירות הנפוצות ביותר המגיעות לדיון בבתי המשפט בישראל. עבירות אלימות יכולות לכלול תקיפה פיזית, אך גם איומים ותקיפה מילולית חמורה. כאשר בית המשפט דן בעבירת אלימות, ישנם

הסדר חוב שלא במסגרת צו פתיחת הליכים

מהו הסדר חוב שלא במסגרת צו פתיחת הליכים? האם ניתן למחוק חובות שלא במסגרת הליך חדלות פירעון? במאמר זה נספק לכם את כל התשובות לגבי הסדר חוב.   מהו הסדר